19/01/2019 Ethiopië – Dag 16 Deel 1/2

Om 03.20 u (!) op weg naar Gondor. We werden afgezet bij het Fasiladas Bad waar het Timkat festival wordt gevierd. We hadden een mooie tribuneplaats maar moesten tot kwart voor zeven wachten voordat de ceremonie begon. Het betreft de viering van de doop van Christus, en nadat het water in het bassin van het kasteel is gezegend (rond half negen), mag iedereen het water inspringen en zichzelf op die wijze zegenen. Op het hoogtepunt van het festival zijn er 50.000 mensen op het terrein aanwezig! Indrukwekkend en spectaculair om bij aanwezig te zijn. Na afloop eerst dringen door de menigte, daarna terug naar het resort voor het ontbijt (10.00 u).

Wachten van 03u30 tot 07u00

Hierdoor hadden we wel de beste plaatsen en konden alles goed zien.

Stilte voor de massa komt. Het is ijskoud!

Er komt stilaan meer beweging in.



Aan onze rechterkant zien we de massa die staat te dringen om het terrein op te komen. De militairen moeten er met stokken op kloppen om te voorkomen dat ze het festival verstoren.
Aan de linkerkant wordt het water gezegend.

De zegening is gedaan en de militairen doen nog een laatste poging om de massa tegen te houden. We zien duidelijk dat ze strijd verliezen.
De eersten die gezegend worden door in het water te springen staan aan de linker kant. Er wordt ook nog water over de mensen gesproeid.

Door de massa die ook onze tribune langs alle kanten komt opgekropen wordt het steeds beangstigender.
Wij de toeristen werden al veel op voorhand op de hoogte gebracht dat dit ging gebeuren en we moeten ons klaar houden om het terrein te verlaten. Alles weg steken en de groep volgen!


   

Reacties

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *